Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Anna Szwec
|
05 kwietnia 2018
|
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min
Przeczytasz w 4 min

jakie okulary przeciwsłoneczne

W jakich okularach będziesz wyglądać najlepiej? Przeczytaj na co zwrócić uwagę i znajdź idealny model dla siebie! 

Przez najbliższe miesiące nie rozstaniemy się z okularami przeciwsłonecznymi – i całe szczęście! Nie tylko chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem, ale są również ważnym elementem stylizacji! W zależności od stylu w jakim się ubieramy, mogą sprawić, że nasz look nabierze klasy lub fantazji. Jednak kupując okulary powinniśmy sugerować się nie tylko tym, które modele są obecnie najmodniejsze, ale zwrócić też uwagę na to, czy nam pasują. Dobrze dobrane okulary mogą pomóc nam wyeksponować rysy twarzy i zamaskować mankamenty urody. Jak wybrać okulary, które będą najlepiej pasowały do Twojego kształtu twarzy? Przygotowaliśmy dla Was małą ściągę!

Twarz owalna

Posiadaczki owalnego kształtu twarzy to na prawdę szczęściary – uważany jest on za idealny. Jego najszersze miejsce znajduje się na wysokości kości policzkowych i od nich równomiernie sięga w górę i w dół. Twarz jest mniej więcej o 1/3 dłuższa niż szersza, a nasada włosów i linia podbródka są zaokrąglone. W Twoim przypadku sprawdzi się każdy rodzaj oprawek – retro, klasyczne, aviatory czy cięższe modele o zróżnicowanej kolorystyce. Możesz nosić dosłownie wszystko!

  

1.Okulary, Pieces 2. Okulary, Pieces 3. Okulary, Ray Ban

Twarz kwadratowa

Jeśli boki twojej twarzy są proste, czoło niskie, szczęka szeroka z wyraźnie zaznaczonymi kątami a linia włosów ma kształt kwadratu o zaokrąglonych rogach – jesteś właścicielką kwadratowej twarzy. Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będą okulary o miękkiej formie; najlepiej okrągłe lub półokrągłe, które zmiękczą kanciaste rysy twarzy. Czego lepiej unikać? Kwadratowych oprawek!

1.Okulary, Michael Kors 2. Okulary, Polo Ralph Lauren 3. Okulary, Pieces

Twarz trójkątna

Twarz o kształcie trójkąta to szerokie czoło, które zwęża się ku dołowi, wąski podbródek i nasada włosów w kształcie zakoli. Jeśli ten opis pasuje do Ciebie, najlepsze będą okulary, które lekko rozszerzają się ku dołowi lub te, które kształtem delikatnie przypominają kocie oprawki. Takie kształty zrównoważą dolną, mniejszą część twarzy. 

  

 1. Okulary, Valentino  2.Okulary, Michael Kors 3. Okulary, Ray Ban

 

Twarz okrągła

Jeśli twoja twarz jest tak samo szeroka jak i wysoka, nie masz wyraźnie zarysowanych kości policzkowych, Twój podbródek jest zaokrąglony a policzki pełne – jesteś właścicielką twarzy o kształcie okręgu. W tym przypadku szukamy oprawek kanciastych, twardych, o ostrych kątach, które dodadzą naszej twarzy twardości rysów. Najgorszym rozwiązaniem dla takiego typu twarzy są oprawki okrągłe.

  

1.Okulary, Tally Weijl 2. Okulary, Michael Kors 3. Okulary, Michael Kors

Twarz prostokątna

Twarz prostokątna to charakterystyczne, szerokie czoło i wysoko osadzone kości policzkowe. Czoło, policzki i szczęka są w przybliżeniu tej samej szerokości, a podbródek jest stosunkowo szeroki i często kanciasty. Dla tego kształtu twarzy, najlepszymi okularami będą te duże i okrągłe, np. aviatory czy duże lenonki. Takie modele nieco skrócą linię twarzy i dodadzą miękkości rysom. 

  

1.Okulary, Parfois 2. Okulary, Jack&Jones 3. Okulary, Emporio Armani

Ilustracje: Alicja Smolarska

 

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Trend Alert: Paski>>

Hawajska koszula – hit męskich pokazów SS18>>

Jak stylowo podkreślić dekolt? Poznaj te sposoby!>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów.