5 znaków, że Twój biustonosz jest źle dopasowany

Izabela C.
|
01 lutego 2017
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Dane mówią same za  siebie: więcej niż połowa kobiet nosi niewłaściwie dopasowane biustonosze. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy jesteś jedną z nich!

1. Nie mieścisz dwóch palców pod obwodem biustonosza

Około 90% wsparcia biustonosza powinien zapewniać jego obwód. Ramiączka mają go tylko wspomagać. Obwód powinien ciasno przylegać do ciała – nie bój się, że to spowoduje odkładanie się wałeczków na plecach! Dobrze dobrany biustonosz zapewni Twoim piersiom wsparcie, uniesie je i “wypchnie” do przodu sprawiając, że sylwetka wyda się bardziej smukła. Kiedy kupujesz stanik, powinnaś móc zapiąć go na środkową lub pierwszą haftkę tak, by zmieścić pod obwodem 2 palce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie jest zbyt luźny lub zbyt obcisły, a gdy w czasie noszenia rozciągnie się – będziesz mogła zapiąć go na kolejną haftkę.

2. Fiszbiny wbijają się w ciało

W okolicach biustu ciało jest wyjątkowo delikatne, dlatego drażniąca fiszbina to szczególnie nieprzyjemny problem. Fiszbina powinna opierać się na żebrach i pozostawać w jednej linii ze środkiem pach. Dzięki temu Twoje piersi wypełnią miseczki biustonosza i nie będą uciskane, a Ty będziesz czuć się komfortowo.

3. Biustonosz odstaje od mostka

Jeśli Twój biustonosz nie przylega idealnie do mostka, możesz mieć pewność, że masz na sobie niewłaściwy rozmiar. Kiedy przymierzasz nowy model, koniecznie zwróć uwagę na to miejsce!

4. Ramiączka wżynają się w skórę

Jak już pisaliśmy, większość wsparcia powinien gwarantować Ci obwód biustonosza, nie ramiączka. Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy zakupie biustonosza jest wybieranie zbyt szerokiego obwodu i próba “nadrobienia” tego błędu poprzez skracanie ramiączek. Nie rób tego pod żadnym pozorem! Zbyt ciasne ramiączka mogą spowodować otarcia czy trwałe blizny na ramionach, ponadto sprawiają, że noszenie biustonosza jest po prostu bardzo niekomfortowe.

5. Biustonosz po prostu nie jest wygodny

Zdejmujesz biustonosz od razu po przyjściu do domu i od razu zaczynasz czuć się lepiej? To znak, że nie wybrałaś właściwego modelu. W dzisiejszych czasach masz wiele możliwości, więc dobranie stanika, który będzie zwyczajnie wygodny wcale nie jest takie trudne! Jeśli drażni Cię koronka – wybierz gładki model, jeżeli biustonosz wymaga ciągłych poprawek – zmień go! To prostsze niż Ci się wydaje!

Sprawdź ofertę biustonoszy w ANSWEAR.com>>

 1. Calvin Klein Underwear 2. MANGO 3. Marlies Dekkers

 1. Esotiq 2. Gatta 3. Change Lingerie

Przeczytaj więcej artykułów na ANSWEAR.com:

Walentynkowy prezent dla niego>>

Jak wyglądać lepiej w swoich ubraniach? Sprawdź 5 rad>>

Jak włączyć odważne kolory do swojej garderoby?>>

Nie znalazłaś tego, czego szukałaś? Napisz do nas na doradca@answear.com i skorzystaj z darmowych porad stylisty, który pomoże Ci w doborze produktów