gstar

4 powody, za które kochamy markę G-Star RAW

Justyna M.
|
12 maja 2022
|
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min
Przeczytasz w 3 min

Holenderska marka G-Star RAW w każdej kolekcji potrafi zaskoczyć śmiałym designem oraz niesamowitą jakością. W końcu, najważniejszy jest produkt. Sprawdź, za co kochamy ten denimowy brand!

Od 1989 r. G-Star RAW udowadnia, że jest liderem w produkcji jeansów. Słynne RAW denim doczekały sie już tysięcy fanów, a awangardowe nowoczesne kontrukcje potrafią zadowolić nawet najwybredniejszych. Jedno jest pewne: spośród wielu denimowych marek, G-Star RAW wyróżnia się odwagą w swoich projektach i innowacyjnym podejściem do produkcji denimu. To marka dla koneserów, którym zależy, aby zwykłe jeansy oszałamiały swoim kunsztem. A my za co kochamy G-Star RAW? Odpowiedzi znajdziesz poniżej!Za jakość denimu

G-Star RAW od początku kierował się mottem: just the product. Dzięki temu flagowy produkt brandu, czyli jeansy, charakteryzują się doskonałym krojem oraz świetną jakością materiału. Denim użyty do produkcji spodni jest surowy, co stwarza duże pole do popisu, jeśli chodzi o skomplikowany krój. Marce nie są także obce kieszenie w militarnym stylu, wyraziste geometryczne stębnowania czy artystyczne przetarcia.

Za bycie „obok” trendów

Niektórzy uwielbiają podążać za trendami i co sezon wymieniać swoją garderobę. Inni wolą klasykę, sprawdzone rozwiązania i ponadczasowość. Marka G-Star RAW, choć jak każdy modowy brand, musi trzymać rękę na pulsie i dobrze znać aktualne trendy, nie podąża ślepo za nimi. Firma od lat jest przywiązania do swojego unikatowego designu i sprawdzonych rozwiązań w zakresie produkcji denimu. Nie zmienił się także architektoniczny, awangardowy styl każdej kolekcji. Dzięki temu ubrania G-Star RAW możemy nosić przez wiele sezonów i za każdym razie czuć się stylowymi outsiderami.

Za innowacyjne produkty

Jeśli uwielbiasz innowacje w modzie, Twoje serce powinno mocniej zabić w kierunku G-Star RAW. Jeszcze w latach 90. marka stworzyła sposób obróbki surowego denimu – to właśnie na tym aż do dziś opierają się kolejne kolekcje. Brand nie unika unikalnych i nowatorskich rozwiązań także w zakresie konstrukcji kolejnych modeli – wystarczy wymienić tu chociażby słynne twisted legs czy wykorzystujące konstrukcję 3d modele Arc. G-Star RAW nie boi się także wyprzedzać innych marek w zakresie odpowiedzialnej produkcji.

Za podejście do ekologii

Choć marka w swoich projektach inspiruje się militarnymi ubiorami vintage, jej działania nastawione są na przyszłość – na dobro planety, ludzi oraz miejsce denimu w modzie za kilkadziesiąt lat. Dlatego na każdym etapie produkcji brand szczególny nacisk kładzie na ekologię. W tym celu ogranicza zużycie plastiku (i mikroplastiku)  oraz sztucznych włókien, a jego kolekcje w 80% składają się z bawełny. Przy okazji marka wspiera ekologiczne uprawy tej rośliny oraz stara się używać bawełny pozyskanej z recyklingu. Od 2013 r. G-Star RAW stosuje innowacyjne sposoby farbowania i wykańczania denimu, które zużywają aż 95% mniej wody niż standardowe metody.